Forum TePeWu

Co, dlaczego i jak?

Jeśli wiesz już, co chcemy osiągnąć, to może Cię teraz zainteresować bardziej “rozgadana” wersja, którą napisałem już w stylu “analityczno-racjonalnym”.
Zaczyna się tak:

Towarzystwo Pomocy Wzajemnej (dalej: TePeWu) ma być samoorganizującą się
społecznością, spełniającą trzy funkcje:

a) Społeczności wsparcia dla osób dążących do pozbycia się nawyków społecznych
wpojonych przez życie w środowisku kapitalistycznym, na rzecz zachowań empatycznych,
kooperatywnych i solidarnych, niezbędnych do życia w społeczności wolnej od kapitalizmu.

b) Społeczności spółdzielczej, gdzie uczestniczki i uczestnicy będą zaspokajać swoje potrzeby (materialne i niematerialne) solidarnie, wspólnie i wzajemnie w sposób tak wolny od kapitalizmu, jak to tylko będzie możliwe.

c) Społeczności solidarnej, która będzie nadwyżkę zasobów wykorzystywać na pomaganie innym, dążącym do podobnych celów.

Czytaj dalej…

Po lekturze zapraszam do dyskusjii

dla mnie ten tekst wymaga dużych skrótów.
powinien byc o minimum 1/3 krótszy (lepiej o 1/2). to cholernie trudne, ale konieczne jesli chcemy, zeby ktos go chciał czytać.

A może po prostu rozbić na kawałki?

nie nie, bedzie jeszcze więcej. jestem za dbałaośćią o skracanie wypowiedzi na forach. dłuższe teksty zaś w plikach do czytania

No dobrze, ale to jest tekst do dyskusji. To co, zrobić z niego PDF i podlinkować?

Na początku to mi może wyjaśnisz Petros
1b. Co to jest nadwyżka zasobów?
2a3. Co to jest proces dezintegracji pozytywnej i na czym polega?
2b1. “nie ma alternatywy” co tu miałeś na myśli?
2c3. Co to jest synergia i na czym polega budowanie jej?
3.4. Co to jest schemat aktywizmu?

Hmm a poza tym nie wiem czy by wypadało zmniejszyć, aczkolwiek może trochę. :). Niektórzy lubią czytać dużo a niektórzy lubią wprost i nie dużo :slight_smile:

1lajk
No dobrze, ale to jest tekst do dyskusji. To co, zrobić z niego PDF i podlinkować?`

nooto może w padzie

Na razie spróbujmy z PDF. Pady jeszcze sie haczą.

1.b. Jak mamy potrzeby na poziomie 1000 zł miesięcznie, a dochody na poziomie 1200 zł miesięcznie, to mamy miesięczną nadwyżkę 200 zł.

2.a.3. Dezintegracja pozytywna to zburzenie (“przeważnie od wewnątrz”) starej konstrukcji psychicznej i zastąpienie jej nową, lepiej dostosowaną do rzeczywistości.

2.b.1. “nie ma alternatywy” (TINA – There is no Alternative) to jest powiedzenie części zwolenników kapitalizmu, twierdzących, że jest on jedyną metodą działania, pozwala światu działać.

2.c.3. Synergia to sumowanie się energii, czyli efekt współpracy. Dwie osoby działające w sposób skoordynowany i synergiczny mogą wykonać pracę trzech osób działających oddzielnie.

3.4. Schemat “aktywizmu po godzinach” polega na tym, że ludzie gdzieś pracują albo się uczą, a w wolnym czasie zajmują się byciem aktywistami.

Dziękuje Tobie. Takie rzeczy powinniśmy wydrukować i trzymać w segrgatorze i wracać po latach.