Forum TePeWu

Coś zróbmy, coś zaróbmy

…trochę żywności kupmy, jak mówi poeta.
Idzie wiosna, żywiej krąży krew, może by tak cos konstruktywnego zrobić dla siebie i innych? W końcu nie samymi Kręgami Empatii i Freganatywą człowiek żyje.

Zapraszam Was do rozmowy na temat dwóch miniprojektów, które mają szansę stać się pierwszymi działaniami ekonomicznymi TePeWu. Jeśli będzie zainteresowanie, to mamy możliwość zarobienia pierwszych pieniędzy w (częściowo)niekapitalistyczny sposób. Każdy projekt przeznaczony jest dla ok. 4-6 osób, ma się zacząć jak najszybciej (po zebraniu odpowiedniej liczby osób), nie ma określonego “terminu ważności” a start finansowany będzie przez crowdfunding w sieci.

1. Kooperatywa fotowoltaiczna.
Tworzymy zamozarządzającą się brygadę instalującą panele fotowoltaiczne, szczególnie nastawioną na instalacje w pokrewnych nam ideowo społecznościach. W wersji minimalnej:
– Zbieramy kasę na szkolenia i egzaminy.
– Wyposażamy się w podstawowy sprzęt.
– Wynajmujemy się (ale tylko jako grupa) do prac instalacyjnych (w tej chwili zaczyna się boom w tej branży).
– W miarę nabywania doświadczenia i zgrania się społeczności będziemy dążyć do samodzielnego przyjmowania i wykonywania zleceń od zera pod klucz.
– Co dalej – zobaczy się. Solvitur Ambulando!

2. Superżywność.
Tworzymy minikooperatywę domowych producentów superżywności: kiełki, grzyby jadalne, glony i ich przetwory (suszone, kiszone, wekowane, mrożone). Spokojna praca domowa, nastawiona na własną konsumpcję, ale i na sprzedaż. Docelowo możemy uruchomić wspólną miejscówkę – jak się społeczność ustabilizuje.

Czy chcesz wziąć udział w pierwszych miniprojektach zarobkowych w ramach TePeWu? Zgłoś zainteresowanie poniżej.

    1. Kooperatywa fotowoltaiczna: wolna brygada instalatorska.
    1. SuperFarma Domowa: produkcja i sprzedaż (nadwyżek) superżywności.

0 głosujących

mm, sounds quite interesting!! the solar panels project i think would be perfect for communities in cyprus! maybe an aim for the summer? hehehe

1lajk

Let’s talk about it.

2lajki

Można jeszcze dołączyć?

Oczywiście. :slight_smile:
Mamy małe przemeblowanie na serwerze – to forum będzie niebawem zamknięte. Zarejestruj się na naszym blogu: https://wprzemianie.pl/wp-signup.php – tam są wszystkie aktualności.

1lajk