Forum TePeWu

Godło TPW wersja 1

Logo_ver_1
Moja wrażliwość wizualna jest… specyficzna. Dlatego proszę ten projekt godła Towarzystwa traktować jako placeholder, do czasu jak znajdzie się ktoś kompetentny i zaprojektuje cos porządnego.

Egzegeza:

• Trzy przeplatające* się pierścienie symbolizują strukturę Towarzystwa, w którym żadna osoba nie “przecina” osobistej przestrzeni innych, ale przeplatają się tak, że wspólnie tworzą unikalny splot. Przecięcie jednego z pierścieni powoduje rozpad całości.
  • Czcionka, której użyłem to OpenDyslexic, krój skonstruowany specjalnie dla osób z dysleksją, opublikowany na otwartej licencji. Symbolizuje to zarówno prospołeczny charakter Towarzystwa, jak i wykorzystanie ludzkiej wiedzy i technicznych umiejętności, aby pomagać innym, których potrzeby są inne niż nasze.
  • Surowa czarno-biała stylistyka symbolizuje konieczne wyrzeczenia i rezygnację z wielu przywilejów, którymi (głównie nieświadomie) cieszymy się dzisiaj. W tej postaci godło może być pokazane na ekranie komputera, namalowane na ścianie, wyryte w drewnie lub kamieniu – zmiana technologii nie spowoduje degradacji przekazu.

Opinie są bardzo mile widzialne.

Na pierwszy rzut oka logo wzbudziło we mnie wrażenie jakby symbolizowało zagrożenie - pomyślałem chwilkę dlaczego tak jest i zdałem sobie sprawę, że mocno przywodzi mi na myśl logo zagrożenia biologicznego:

Dodatkowo - kudos za użycie otwartego fontu. Rozumiem też Twoją motywację stojącą za użyciem konkretnie OpenDyslexic. Ale powiem to wprost - ten font jest dla mnie mało estetyczny :see_no_evil: Rozumiem, że trochę mamy tutaj konflikt “estetyka vs przekaz” ale może znajdziemy jakiś font który ma zbliżoną siłę przekazu, a jednocześnie ma symetryczne glify? :smiley:

Z reguły inicjatywy wybierają logotypy które napawają nadzieją i optymizmem - to logo tej cechy nie ma, chociaż podejrzewam, że to może być celowy zabieg. @petros czy taka była Twoja intencja? :slight_smile:

1. Biohazard. :slight_smile: Nie skojarzyłem, ale oczywiście podobieństwo jest. Nie było to z premedytacją – mam sentyment do konstrukcji pierścieni boromejskich i trójaspektowości w myśleniu. Ale pewnie moja podświadomość też tu namieszała, bo pracujemy w kontekście rosnącego zagrożenia indywidualnego, społecznego i gatunkowego.
    Teraz, jak to wyciągnąłeś na wierzch, to pewnie jest temat do spokojnego omówienia tego. Może Krąg Empatii zrobimy? Mój optymizm jest względny i da się podsumować mniej więcej tak: i tak zginiemy; jeśli nasza praca wyda owoce, to po naszej śmierci; ale przynajmniej zrobimy tyle i tak, jak tylko będzie możliwe.

2. Co do estetyki, wrzucaj propozycje. Im więcej, tym weselej. :slight_smile:
    (kolega admin obczaja problem z uprawnieniami blokujący wyświetlanie grafik – będzie dobrze).

Zastanawiam się, czy być może każdej z liter i odpowiadającemu jej okręgowi nie dać jakiegoś pastelowego koloru - co o tym sądzisz?

Logo też można wydać w dwóch wersjach - kolorowej i b&w. My tak zrobiliśmy z logo naszej firmy

A wiesz, że też opowiadałam Petrosowi o tym logo i być może usiądę w weekend albo po weekendzie i spróbuję nadać temu kolor i wtedy zobaczylibyśmy jakby to wyglądało :).

Naniosłam kolory na logo TePeWu. O to niżej dwie wersje . Jaka według Was wersja jest kolorystycznie odpowiednia i czy w ogóle jest odpowiednia? :). A może ktoś rzuci swoje propozycje :).

Pierwsza wersja:

Druga wersja: